co to jest wingwave®

Za pomocą wingwave znajdujemy skrót do źródła stresu, a tym samym do rozwiązania.

Coaching Wingwave® łączy w sobie uznaną procedurę leczenia urazów (EMDR) z testem mięśni, którego skuteczność została również udowodniona naukowo.

Coaching Wingwave® to procedura, z której mogą korzystać wyłącznie specjalnie przeszkoleni trenerzy.

Coaching Wingwave® to wysoce skuteczny coaching emocji i wydajności, który został intensywnie zbadany naukowo. Opiera się na wynikach obecnych badań nad mózgiem.

Metoda Wingwave® w krótkim czasie prowadzi do skutecznego zmniejszenia stresu związanego z wydajnością, zwiększenia kreatywności, sprawności umysłowej i stabilności konfliktów.

Wingwave® działa w wielu obszarach i jest odpowiedni dla każdego. Coaching Wingwave® aktywuje zdolności samoleczenia klienta.

Nasz organizm posiada naturalny, niezwykle skuteczny system zarządzania stresem – sen REM. Są to fazy snu, w których oboje oczu poruszają się szybko tam iz powrotem. Podczas snu REM wydarzenia dnia są przetwarzane w mózgu. Często jednak doświadcza się rzeczy tak stresujących, że te stresujące zdarzenia nie są odpowiednio przetwarzane podczas snu.

Mogą one następnie pozostać trwale nieprzetworzone w układzie limbicznym mózgu i nie mogą być naturalnie kontrolowane przez nocny sen REM. W ramach coachingu klient doświadcza bezsennych faz REM, które powstają w wyniku podążania oczami za szybkimi „falującymi ruchami” trenera. Szybkie ruchy oczu zapewniają optymalną współpracę obu połówek mózgu (dwustronna stymulacja półkuli). Ten sam efekt osiąga się poprzez szybkie i naprzemienne stukanie klienta w kolana. Może to być przydatne na przykład w przypadku poważnych zaburzeń widzenia lub chorób epileptycznych. W trakcie procesu blokujące emocje są ponownie przeżywane, a następnie mogą zostać przetworzone i zintegrowane. Emocja, która dawniej była uciążliwa, staje się tylko informacją. Wydarzenie nie zostanie więc wymazane z pamięci, ale nie będzie później powodować żadnych problemów.

Fazy ​​REM na jawie poprzedzone są 9 krokami w ustrukturyzowanym procesie, który składa się w sumie z 12 kroków. Trener Wingwave® wyjaśnia między innymi szczegółowo, w jaki sposób blokady emocjonalne zachodzą w mózgu. Temat sesji i związane z nią negatywne emocje są szczegółowo dopracowane. Istotną częścią coachingu wingwave® jest, oprócz dyskusji na temat problemu, test miostatyczny. W pierwszym kroku trener używa tego testu, aby wyjaśnić, czy klient może poradzić sobie z tematem w tym momencie. W drugim kroku określa konkretnie czynniki stresogenne, które zaburzają równowagę emocjonalną lub psychiczną klienta, a na koniec procesu sprawdza, czy zastosowana interwencja była skuteczna. Skuteczność testu miostatycznego została wyraźnie udowodniona w badaniach przeprowadzonych przez Sport University Cologne. Klient łączy kciuk i palec wskazujący jednej ręki tak, aby utworzyły „O” i przytrzymuje je z maksymalną siłą, podczas gdy trener próbuje rozdzielić oba palce. Jeśli klient może utrzymać „O”, coach wie, że dostępne są zasoby mentalne i bezpieczeństwo. Kiedy się otwiera, stwierdzenie lub temat jest zestresowany psychicznie lub emocjonalnie.

W zależności od podstawowego poziomu siły klienta, trener może używać kombinacji kciuka i palca wskazującego lub serdecznego. Test miostatyczny jest szczególnie odpowiedni do tematów coachingowych, ponieważ mięśnie dłoni w mózgu zajmują ogromną powierzchnię do kontroli i przetwarzania funkcji sensorycznych i motorycznych. To świadczy o stresie, który zawsze wiąże się ze spadkiem siły mięśni, szczególnie dłoni. Być może już doświadczyłeś trzymania czegoś w dłoni i upuszczania tego, ponieważ byłeś przestraszony.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Obszary zastosowania i kontekst coachingu

Wingwave coaching jest z powodzeniem stosowany w biznesie, sporcie wyczynowym, edukacji i dydaktyce, zdrowiu oraz w kręgach artystycznych. Metoda jest często łączona z innymi sprawdzonymi procesami coachingowymi. Trenerzy rozumieją coaching Wingwave jako moduł w swoim „zestawie rzemieślniczym”. W Wingwave jest również uzgodnienie celu, dyskusje coachingowe i sprawdzanie sukcesu. Jednak nie jest oferowany żaden „darmowy coaching” (coaching próbny). Zamiast tego w Internecie jest już wiele filmów telewizyjnych i wideo, które ilustrują tę metodę praktycznie i jasno.

Porusz sukces z wingwave®-Coaching

Osiągaj i utrzymuj optymalną wydajność

 • precyzyjny coaching sukcesu
 • szybka redukcja niepokoju i stresu
 • twórczy dynamizm poprzez pozytywne emocje
 • równowaga wewnętrzna

Skorzystaj z coachingu Wingwave, szczególnie dobrze zbadanej i sprawdzonej na całym świecie koncepcji krótkoterminowego coachingu dla celów zawodowych i osobistych. Od 2001 roku, oprócz menadżerów, kadry kierowniczej, ludzi kreatywnych artystów, uczniów, stażystów i studentów, również najlepsi sportowcy i aktorzy używają metody Wingwave, aby osiągnąć swoje cele i szybko zmniejszyć stres. Wingwave coaching optymalizuje wydajność i zdolności twórcze poprzez niezawodną stabilność równowagi emocjonalnej i psychicznej – szczególnie w trudnych i wymagających sytuacjach. Tutaj nawet lęki mogą przekształcić się w pewność siebie i entuzjazm.

Za pomocą wingwave znajdujemy skrót do źródła stresu, a tym samym do rozwiązania.

wingwave® dotyczy następujących obszarów coachingu:

 1. Regulacja stresu wydajnościowego (PSI = Performance Stress Imprinting) Skuteczna kompensacja stresu np .: napięć społecznych w zespole lub z klientami, stresu punktowego, uderzeń emocjonalnych, lęku przed lataniem czy stresu fizycznego np. brak snu. Szybka stabilizacja wewnętrznej równowagi szybko sprawi, że poczujesz się znowu pełen energii, uspokoisz wewnętrznie i będziesz silny w konflikcie.
 2. Ressourcen-Coaching
  Tutaj wykorzystujemy interwencje do odnoszących sukcesy tematów, takich jak zwiększanie kreatywności, coaching własnego wizerunku, przekonywanie charyzmy, pozytywna motywacja własna, wzmacnianie wewnętrzne, wizualizacja celów i przygotowanie mentalne do osiągnięcia najlepszych wyników – takich jak ważny wygląd lub zawody sportowe (in vivo Coaching).
 3. Belief-Coaching
  Przekonania, które ograniczają wydajność, stają się nie świadome i przekształcane w negatywne przekonania o zasobach. Szczególnie ważne jest tutaj znalezienie pułapek w subiektywnym doświadczeniu, które w dłuższej perspektywie mogą spowodować, że świat wewnętrzny będzie zbyt chwiejny. Celem jest stabilna emocjonalnie baza przekonań i osobiste przekonania, które mogą wytrzymać wymagający stres psychiczny.

Elementy Methody

coaching wingwave jest procesem chronionym. Łączymy się tutaj:

 • Naprzemienna, obustonna stymulacja mózgu, taka jak budząca sie faza snu REM (szybki ruch oczu), słuchowe lub dotykowe impulsy lewo-prawo
 • Coaching neurolingwinistyczny
  mowa i język są używane jako przyjazny dla mózgu kompas coachingowy na drodze do celu
 • Myostatik-Test
  test mięśniowy do ukierunkowanego planowania optymalnych procesów coachingowych.
wingwave Kurzzeit Coaching Zentrum
Anna Herrmann-Koch
Ortsstr. 66
69253 Heiligkreuzsteinach

Impressum / AGB / Datenschutzerklärung