co to jest wingwave®

co to jest wingwave®

Metoda Wingwave to coaching wydajnościowy i emocjonalny, który już po kilku sesjach w zauważalny i szybki sposób prowadzi osobę coachowaną do zmniejszenia stresu związanego z wydajnością oraz zwiększenia kreatywności, sprawności umysłowej i stabilności konfliktu. Ten efekt zasobów uzyskuje się poprzez pozornie prostą podstawową interwencję: tworzenie „budzących się” faz REM (Rapid Eye Movement), przez które my, ludzie, przechodzimy tylko podczas snu w nocy. Jak wynika z badań mózgu, ruchy oczu na jawie wyraźnie wyzwalają odprężające reakcje w różnych obszarach mózgu. W korzystny sposób aktywują również korę przedczołową w mózgu. „Ruch“ oczu jest skutecznym wyzwalaczem dla pozytywnych „fal“. Dodatkowo, dzięki testowi miostatycznemu jako szczególnie dobrze opracowanemu instrumentowi sprzężenia zwrotnego mięśni, z góry określa się dokładny temat, a następnie sprawdza się skuteczność interwencji.Jaka to różnica do innych metod, która robi różnicę ?Główna różnica między pracą z wingwave a innymi metodami coachingu polega na tym, że nie „pokrywamy” problemu, ale świadomie pracujemy nad jego przyczynami. Podczas naszej wspólnej pracy Twoja podświadomość / intuicja szuka rozwiązań.Połączenie metod psychologicznych i coachingu Wingwave®, używam do precyzyjnego usuwania blokad psychicznych, emocjonalnych i fizycznych, redukcji stresu i przywracania równowagi.

Obszary zastosowania i kontekst coachingu

Wingwave coaching jest z powodzeniem stosowany w biznesie, sporcie wyczynowym, edukacji i dydaktyce, zdrowiu oraz w kręgach artystycznych. Metoda jest często łączona z innymi sprawdzonymi procesami coachingowymi. Trenerzy rozumieją coaching Wingwave jako moduł w swoim „zestawie rzemieślniczym”. W Wingwave jest również uzgodnienie celu, dyskusje coachingowe i sprawdzanie sukcesu. Jednak nie jest oferowany żaden „darmowy coaching” (coaching próbny). Zamiast tego w Internecie jest już wiele filmów telewizyjnych i wideo, które ilustrują tę metodę praktycznie i jasno.

wingwave® dotyczy następujących obszarów coachingu:

 1. Regulacja stresu wydajnościowego (PSI = Performance Stress Imprinting) Skuteczna kompensacja stresu np .: napięć społecznych w zespole lub z klientami, stresu punktowego, uderzeń emocjonalnych, lęku przed lataniem czy stresu fizycznego np. brak snu. Szybka stabilizacja wewnętrznej równowagi szybko sprawi, że poczujesz się znowu pełen energii, uspokoisz wewnętrznie i będziesz silny w konflikcie.
 2. Ressourcen-Coaching
  Tutaj wykorzystujemy interwencje do odnoszących sukcesy tematów, takich jak zwiększanie kreatywności, coaching własnego wizerunku, przekonywanie charyzmy, pozytywna motywacja własna, wzmacnianie wewnętrzne, wizualizacja celów i przygotowanie mentalne do osiągnięcia najlepszych wyników – takich jak ważny wygląd lub zawody sportowe (in vivo Coaching).
 3. Belief-Coaching
  Przekonania, które ograniczają wydajność, stają się nie świadome i przekształcane w negatywne przekonania o zasobach. Szczególnie ważne jest tutaj znalezienie pułapek w subiektywnym doświadczeniu, które w dłuższej perspektywie mogą spowodować, że świat wewnętrzny będzie zbyt chwiejny. Celem jest stabilna emocjonalnie baza przekonań i osobiste przekonania, które mogą wytrzymać wymagający stres psychiczny.

Elementy Methody

coaching wingwave jest procesem chronionym. Łączymy się tutaj:

 • Naprzemienna, obustonna stymulacja mózgu, taka jak budząca sie faza snu REM (szybki ruch oczu), słuchowe lub dotykowe impulsy lewo-prawo
 • Coaching neurolingwinistyczny
  mowa i język są używane jako przyjazny dla mózgu kompas coachingowy na drodze do celu
 • Myostatik-Test
  test mięśniowy do ukierunkowanego planowania optymalnych procesów coachingowych

Film wyjaśniający wingwave® – niestety tylko po niemiecku

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Muzyka wingwave®

Uderzenie muzyki z lewej i prawej strony harmonizuje dwie połowy mózgu i łagodzi stres. Ponadto działa na rytm spoczynkowej częstotliwości ludzkiego serca uspokajająco i równoważąco. … Aby osiągnąć ten samouczący się efekt, muzyka wingwave jest słuchana przez słuchawki.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

tu możesz kupic inne utwory:

Porusz sukces z wingwave®-Coaching

Osiągaj i utrzymuj optymalną wydajność

 • precyzyjny coaching sukcesu
 • szybka redukcja niepokoju i stresu
 • twórczy dynamizm poprzez pozytywne emocje
 • równowaga wewnętrzna

Skorzystaj z coachingu Wingwave, szczególnie dobrze zbadanej i sprawdzonej na całym świecie koncepcji krótkoterminowego coachingu dla celów zawodowych i osobistych. Od 2001 roku, oprócz menadżerów, kadry kierowniczej, ludzi kreatywnych artystów, uczniów, stażystów i studentów, również najlepsi sportowcy i aktorzy używają metody Wingwave, aby osiągnąć swoje cele i szybko zmniejszyć stres. Wingwave coaching optymalizuje wydajność i zdolności twórcze poprzez niezawodną stabilność równowagi emocjonalnej i psychicznej – szczególnie w trudnych i wymagających sytuacjach. Tutaj nawet lęki mogą przekształcić się w pewność siebie i entuzjazm.

wingwave® i badania naukowe

Wingwave było już badane w badaniach na Uniwersytecie w Hamburgu, Uniwersytecie Medycznym w Hanowerze i na niemieckim Uniwersytecie Sportu w Kolonii. Wykazano, że nawet dwie godziny coachingu wingwave mogą przekształcić lęk przed mową i tremę w bezpieczeństwo prezentacji i radość z występu. I tylko jedna godzina treningu Wingwave może zmniejszyć uporczywy stres psychiczny u sportowców poprzez wspomnienia kontuzji sportowych i znacznie zwiększyć prędkość narciarstwa biegowego.

Wingwave coaching nie jest psychoterapią i nie może jej zastąpić. Warunkiem wstępnym dla klientów jest – jak to zwykle bywa w coachingu – normalna odporność psychiczna i fizyczna. Wszystkie prace badawcze na temat coachingu Wingwave zostały przeprowadzone z osobami zdrowymi psychicznie.

Za pomocą wingwave znajdujemy skrót do źródła stresu, a tym samym do rozwiązania.

„Coachee czuje się zrehabilitowany i odprężony, gdy może zrozumieć „psychologię” swojego tematu“. (Quelle: wingwave-Coaching, Ausgabe 2015)

wingwave Kurzzeit Coaching Zentrum
Anna Herrmann-Koch
Ortsstr. 66
69253 Heiligkreuzsteinach

Impressum / AGB / Datenschutzerklärung

Willst Du mehr, folge mir hier:

%d Bloggern gefällt das: