dlaczego robimy to, co robimy

Dlaczego robimy to, co robimy

Wszystkie nasze myśli i działania są zdeterminowane przez emocje. Są istotną i ważną częścią naszego życia. Życie bez świadomości emocjonalnej byłoby życiem pustym.

Jesteśmy uzależnieni od pozytywnych uczuć, takich jak radość, miłość i entuzjazm. Z drugiej strony nie chcemy odczuwać negatywnych emocji, takich jak smutek, strach, wstyd, złość, samotność i bezradność i chcielibyśmy całkowicie usunąć je z naszego życia.

Ale negatywne uczucia również mają swoje prawo do istnienia. Są odbiciem pozytywnych emocji. Bez jednego, drugie nie może istnieć. Gdybyśmy nie znali uczuć, takich jak smutek, strach czy wstyd, nie wiedzielibyśmy, co oznacza czysta radość i szczęście.

Jednak negatywne emocje nie mogą dominować i decydować o naszym życiu. Jak tylko to nastąpi, nasze zdrowie cierpi, a my „stoimy w miejscu” w życiu – dosłownie marzniemy. Ponadto nieświadomie rozwijamy nasze nowe przekonania, które mają nam pomóc poradzić sobie ze stresującą sytuacją. Ale nasz system, tj. ciało, umysł i dusza są wtedy niezrównoważone.

Skutki negatywnych uczuć

Pierwszym krokiem jest „zlokalizowanie” uczuć, uświadomienie sobie ich i nauczenie się ich ponownego postrzegania. Możesz je nazwać, poczuć i doświadczyć w swoim ciele, pozwolić na ich zrozumienie i przetworzenie – aż naprawdę się skończą.

Bolesne doświadczenia wyzwalają negatywne emocje, które mają intensywny wpływ na nasze samopoczucie. Jest to również powód, dla którego wydarzenia te głęboko odbijają się w naszych wspomnieniach, a później pojawiają się nieoczekiwanie nawet po długim czasie. Potem znowu nas obciążają. Rezultat: emocje w przeszłości wywołane stresem, szokiem lub traumą, które nie zostały odpowiednio przetworzone, tworzą łącznik (wyzwalacz) z tu i teraz.

Dzieje się tak, gdy mózg jest przytłoczony przetwarzaniem, a emocja utknęła w pamięci krótkotrwałej. I o to chodzi! Nieprzetworzone emocje stają się wewnętrzną barierą. Jeśli stracimy nad nimi kontrolę, przeszkoda staje się coraz bardziej górą nie do pokonania. Co dzieje się z silnymi emocjami, które tłumimy? Będą do nas wracać trzy razy częściej i w inny sposób! To dopiero początek. W rezultacie stresujące konflikty wewnętrzne mogą prowadzić do chorób fizycznych i psychicznych.

Po to tu jestem, aby zakończyć te automatyzmy i uniknąć ich na dłuższą metę, aby siła, wytrzymałość, suwerenność i łatwość radzenia sobie z uczuciami znów miały miejsce.

wingwave Kurzzeit Coaching Zentrum
Anna Herrmann-Koch
Ortsstr. 66
69253 Heiligkreuzsteinach

Impressum / AGB / Datenschutzerklärung