Psychologia pozytywna

Cele psychologii pozytywnej

Indywidualne mocne strony i pozytywne cechy istoty ludzkiej znajdują się w centrum ludzkiego obrazu psychologii pozytywnej. Każdy ma słabości i wady. W psychologii pozytywnej koncentrujemy się na aktywacji i regeneracji zasobów i umiejętności, aby przywrócić ludzkie kompetencje. Innymi słowy, celem psychologii pozytywnej jest: uwolnienie wewnętrznej siły ludzi i nie uzależnianie ich od zewnętrznych rzeczy, takich jak leki, jeśli chodzi o wyższy poziom satysfakcji z życia.

Co to jest psychologia pozytywna?

Psychologia pozytywna jest często mylona z „pozytywnym myśleniem”. Obie są zupełnie inne. Psychologia pozytywna to młoda dziedzina psychologii, która zajmuje się naukowym zwiększaniem dobrostanu ludzi. Nie chodzi o pochopne obietnice i „szybkie rozwiązania”, które gwarantują krótkotrwały sukces, ale o trwałe ścieżki do szczęścia i satysfakcji. Psychologia pozytywna to naukowe badanie tego, co sprawia, że ​​warto żyć. Jest to wezwanie do nauk psychologicznych i ich zastosowania, aby troszczyć się tak samo o mocne strony człowieka, jak o słabości.

Takie samo zainteresowane jest promowaniem najlepszych rzeczy w życiu, jak naprawianiem najgorszych i radzeniem sobie z nimi w takim samym stopniu. Podsumowując, można powiedzieć, że psychologia pozytywna jest ruchem w psychologii, który jest zorientowany na aspekty psychoterapii zorientowanej na zasoby. To nauka o tym, co umożliwia jednostkom, organizacjom i społeczeństwom rozwój w najlepszy możliwy sposób. Psychologia pozytywna zajmuje się pytaniem, co sprawia, że ​​warto żyć i które aspekty są ważne dla udanego życia i pracy. Można powiedzieć, że psychologia pozytywna jest nauką o udanym życiu.

wingwave Kurzzeit Coaching Zentrum
Anna Herrmann-Koch
Ortsstr. 66
69253 Heiligkreuzsteinach

Impressum / AGB / Datenschutzerklärung